Kapitola pátá - Výčitky

16. prosince 2012 v 19:10 | Wiz |  Cesta k odpuštění
Další...

-----

Sakra, prober se už! Severus by si nejradši nafackoval. Co to s ním je? Ještě před několika měsíci by Olivii jednoduše vystrašil tak, že by necekla do konce života. Co se změnilo?

Po týdnu bez jídla, kdy byl zavřený ve svém kabinetu, zasedl k profesorskému stolu k večeři. Měl šílený hlad, to ano, ale na jídlo před sebou neměl ani pomyšlení.

"Některé věci se odpustit nedají, Severusi. I když bych chtěla."znělo mu v hlavě jako nekončící ozvěna. Jak to myslela? Že by mu odpustila, že vyhladil její rodinu? Že nečinně přihlížel jejímu znásilnění? Při vzpomínce na to definitivně ztratil chuť jíst. Neměla důvod mu odpouštět. Severus byl překvapený sám sebou, když si uvědomil, jak moc si přeje, aby ten důvod měla.

Nic takového tu ale nebylo. A nebylo by ani kdyby znala celý příběh. Nevěděla, jak to tehdy v noci bylo dál.

"Prosím, už to skonči."zašeptala odevzdaně. Severus se nikdy necítil hůř než v tom okamžiku. Co to jen provedl? Vždyť ho žebrá o smrt!

Vytáhl svou hůlku a ona zavřela oči v toužebném očekávání konce utrpení. On to ale nemohl udělat. Nemohl ji zabít, i když předtím přihlížel tomu, jak vraždí její blízké a zneužívají ji samotnou.Bylo mu ze sebe zle.

Uspávací kouzlo. Na víc se nezmohl.Přehodil přes její zubožené tělo svůj černý plášť a jemně ji vzal do náručí. Byla křehčí než cokoli jiného, jako by se mohla každou chvíli rozsypat na kousky. To jediné si Severus nepřál. Pak se s tlumeným prásk přemístil před nemocnici svatého Munga.A ponechal ji tam svému osudu s těžkým srdcem a vědomím, že to nejhorší, co se jí v životě stalo, má na svědomí jen a jen on.

Měla tisíce důvodů, proč ho nenávidět. Ani jeden pro to odpouštět mu.

"Severusi, pokud nebudete jíst, donutím vás k tomu."probral ho ze vzpomínek přísný hlas profesorky McGonnagalové a s nechutí si dal do úst trochu špaget. Pod jejím pohledem si vždy připadal, jako by něco vážného provedl, ale ten den to nebyl jenom pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hřebíkem do hlavy nebo drátem do oka?

Hřebíkem do hlavy
Drátem do oka

Komentáře

1 Upírka-P Upírka-P | 16. prosince 2012 v 19:28 | Reagovat

super kapitola moc se těším na další =)

2 Wiz Wiz | Web | 16. prosince 2012 v 19:32 | Reagovat

[1]: Děkuju moc ;) Měla by se tu brzy objevit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Povídky a básničky na tomto blogu spadají pod copyright.
Autorská práva náleží autorkám Vampire princess, Mystic lady a Wiz.
Pokud je chcete kopírovat na své stránky nebo někde jinde zveřejňovat,
zeptejte se nás, nebo k tomu alespoň příhoďte naší ikonku. Gracias.