Kapitola sedmá - Zaslechnuto

20. prosince 2012 v 19:32 | Wiz |  Cesta k odpuštění
takhle kapitola nabyde důležitosti až za chvíli...ale stejně si jí radši přečtěte ;)

-----

Rozhodla se o tom pomlčet. Nestála o další důvod pro to, aby se Severusovi bála na hodině lektvarů podívat do obličeje. Kromě toho se už ráno ukázalo, že bude mít fůru jiných starostí.

Na hodině bylinkářství jí požahala celou ruku jakási křiklavě žlutá květina a tak byla Parvati pověřená, aby ji odvedla na ošetřovnu. První hodinu tedy strávila na lůžku, zatímco jí madame Pomfreyová obvazovala ruku.

Druhou hodinu měli dějiny čar a kouzel a tradičně ji skoro prospala. Probudil ji až znepokojivý fakt, že je všechny čeká za týden zkouška z učiva, které probrali od začátku roku. Ronovi vedle ní vlasy vstávaly hrůzou na hlavě a hned posílal Hermioně vzkazy, jestli by mu nepůjčila svoje zápisky.

Dvouhodinovka jasnovidetsví pro ni zatím vždy byla oddechovým časem. Tak jen čas od času prohodila něco o tom, že zvorá zkoušku nebo zakopne o paní Norrisovou.

Doslechla se, že Harry a Ron spolu nemluví kvůli nějaké hádce. Bylo by jí to vcelku jedno, koneckonců nebyla to její věc, ale jedno jí to být přestávalo hned jak skončilo vyučování. V nebelvírské společenské místnosti se ti dva po sobě ani nepodívali a ještě si sedli každý na opačnou stranu místnosti. Hermiona mezi těmi dvěma kmitala jako sova a předávala jejich vzkazy. Oli musela obdivovat její trpělivost s nimi, protože Hermiona to vzdala až po hodině a šla si rovnou lehnout. Zjevně naznala, že dnes jsou jakékoli usmiřovací pokusy marné.

A také měla asi pravdu. Olivia zůstala v křesle u krbu sama, jen v rohu pokoje se krčila weasleyovic dvojčata a podle návrhů před sebou vymýšleli nějakou novou pyrotechniku. Oli si zrovna pročítala poslední stránku zápisků z dějin čar a kouzel a z koncetrovaného přemýšlení ji vytrhl řev z chlapeckých ložnic.

Nemohla rozpoznat jednotlivá slova, věděla jen že spolu mluví (na sebe ječí) dva hlasy. Ron a Harry.došlo jí. Pak zaslechla třetí. To se je Neville snažil uklidnit. Bez výsledku, protože ti dva teď řvali ještě víc.

Zaklapla učebnici a vrhla po dvojčatech pátravý pohled. "Máte vy dva aspoň trochu tušení o co tam nahoře jde?"
"No,"vzhlédl George. "něco málo jo. Co se tak dá zaslechnout na škole."ušklíbl se.

"Třeba že je to kvůli famrpálu a tomu, jak to Ronovi jako brankáři nejde."zamumlal Fred, stále zahloubaný do nákresů.
"Nebo že Ron pořád nevěří tomu, že Diggoryho zabil Ty-víš-kdo."

"Ještě jsem slyšel, že jde o Grangerovou."zazubil se Fred a konečně zvedl rudou hlavu od pergamenu.

"Můžeš si vybrat, co z toho ti připadá nejvíce pravděpodobný."ušlíbl se George. "Ale podle mě jsou to všechno kecy. Ron ani Harry by nikdy takhle nevyšilovali kvůli takovýmhle prkotinám."

"Tak kvůli čemu?"promluvila zase Olivia.

Pokrčili rameny. "Já tipuju, že Ron řekl něco nepěknýho na adresu Harryho rodičů."zamračil se Fred do ohně.

"Proč by říkal o Harryho rodičích něco špatného?"zvedla Oli zvědavě obočí. Zeshora byla už zase slyšet hádka.

Dvojčata opět pokrčila rameny a dál se věnovala svým věcem. Olivia si posbírala své věci a odešla spát nahoru do dívčí ložnice. O hodinu později, předtím, než se jí plně zmocnil spánek, naposledy uslyšela Harryho rozzuřený hlas a tentokrát rozumněla slovům: "...ty možná ano, ale moji rodiče jsou mrtví, Rone!"

"Držte už huby! Lidi tu chtěj spát!"uslyšela hlas jednoho z dvojčat a rány na dveře od ložnice, kde ti dva spali. A do rána už bylo ticho.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Upíři nebo čarodějové??

Upíři
Čarodějové

Komentáře

1 holkajakovy holkajakovy | Web | 20. prosince 2012 v 20:21 | Reagovat

Páni,jako od Rowlingový. xD

2 Wiz Wiz | Web | 20. prosince 2012 v 20:28 | Reagovat

[1]: OMG, chudák J.K. :D

3 holkajakovy holkajakovy | Web | 24. prosince 2012 v 17:56 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Povídky a básničky na tomto blogu spadají pod copyright.
Autorská práva náleží autorkám Vampire princess, Mystic lady a Wiz.
Pokud je chcete kopírovat na své stránky nebo někde jinde zveřejňovat,
zeptejte se nás, nebo k tomu alespoň příhoďte naší ikonku. Gracias.